Horvaatia Päev 8. Taastumine

Paus. Päiikesest. Riina kõrvetas ennast natukene ära ja tegime tubasema päeva. Minule loomuikult päike peale ei hakanud. Käisime korra ujumas ja mina käisin kohalikus studenacis (kauplus)

Aga Horvaatiast natukene. Rahvas nagu meie. Turistid 50% sakslased ja 50% ülejäänud. Tsehhid, poolakad, ungarlased enamuses.99.9% valge rass. Autod korralikud ja uuemapoolsed. Inimesed pealetükkivad ei ole. Kui lähed mööda mõnest turismiga tegelevast putkast siis keegi sind kätpidi lauajuurde ei vea. Mõni ükski on hõiganud et tule võta laevareis soodsalt. Toiduainete Hinnad samad mis eestis.

Kõige tähtsam 0.5l õlu pubis/baaris 3.50 – 4 EUR, poes 0.79 – 1.80 EUR Ja tume rumm on defka.

Ükspäev grillis kõrvalolev peremees kala. Seda ta küll teha ei osanud. Täiesti suure leegiga ja kala oli süsimust. Seest ilmselt süüa kõlbas.

Meil on siis omad kassid. Tiiger, Niru, Jäme. Naabritädi Valve (perenimi Kodu) ja tema ema. Natu kaugemal elab tema õde Luule (perenimi Kogu)

Tagusime ükspäev Riinaga rõdul turakat. Järgmine päev läks tuttav taksoonu mööda naeris ja tegi “kaardimängu liigutusi” Oleme märgatud. Kõik on sõbralikud. Muidu on meie külas vaikne ja rahulik. Vahe Ruffi haugub ja mõni võrr päriseb. Lennukeid näeme rõdult nii, et logod on enam vähem loetavad. Ilm hakkab kuumaks keirima. Mõnus on.